Víkend na Lipně

Víkend na Lipně

Věřte nebo ne, Lipno jsem navštívila poprvé teprve letos a byla jsem mile překvapena, kolik aktivit se dá v této destinaci podniknout. Lipno nabízí zábavu a zážitky nejen pro rodiny s dětmi, ale i aktivní páry nebo party kamarádů. No a já se na Lipno vypravila s partou 4 bláznivejch kluků, z toho jeden byl Martin, můj oslavenec. Co jsme podnikli?

Sobotní dopoledne jsme netrávili nikterak záživně, spíše se rozkoukávali. Martina čekalo překvapení v podobě příjezdu jeho kámošů. Do té doby jsme se byli projít kolem Lipna a prozkoumat, jak budeme trávit následující dva dny a které aktivity a zážitky zvolíme. Cyklostezky, pláž, aquapark, restaurace, kavárny, půjčovna člunů, kol a koloběžek… Na výběr je toho opravdu dost.

Zadumaný oslavenec si dopo četl a stále netušil, co ho čeká

 

mrkni na VIDEO z víkendu

 

Na oběd jsme zamířili do dle Google Maps nejlépe hodnocené restaurace Slunečná louka. Tam na nás mimo jiné čekali Martinovi kamarádi a zábava mohla začít. Sobota byla ve znamení bujarých oslav, protože přesně ten den Martin slavil narozeniny. Rozhodli jsme se půjčit si člun a projet se po vodní hladině Lipna.

Happy oslavenec
..a jeho posádka

Následující den nás po menším bolehlavu čekalo aktivit mnohem víc a konečně jsme mohli okusit vše, co Lipno nabízí. Lanovkou jsme se vyjeli pokochat a navštívit stezku korunami stromů. Za mě skvělý zážitek. Bavila mě nejen samotná stezka, která je naučná a párkrát zkouší vaši rovnováhu, ale i sešup tobogánem dolů, který si musíte sice na kase při vstupu připlatit, nicméně vážně stojí za to. 🙂

Hned pod stezkou korunami stromů najdete půjčovnu koloběžek. Vypůjčili jsme si koloběžky na cestu dolů k bobové dráze a vyzkoušeli si novou 3,5 km dlouhou trasu. Půjčení za 1 jízdu stojí kolem 170 Kč. Koloběžky vracíte dole u lanovky na vyznačené místo a dál se o ně už nestaráte, kluci si je sami vyvezou nahoru.

Máte možnost si sjet buď horskou nebo korytovou bobovou dráhu. My jsme si nutně potřebovali vyzkoušet obě. 😀 Která je lepší, na to jsme se neshodli, každá má něco do sebe. Horskou jsem se nebála pustit na plnou rychlost a užila si ji víc, kluci si naopak vychutnali víc starou dobrou korytovou, protože v ní je to podle nich větší adrenalin kvůli pocitu, že by mohli vypadnout. 😀

Původně jsme měli v plánu navštívit ještě golf a večer si skočit do sauny, ale to víte, sobotní program se stočil jiným směrem. Návštěvu Lipna jsme si všichni moc užili a já doufám, že se tam vrátíme znovu na kola, protože pro ně je Lipno jak stvořené.

Velký dík patří Lipnu za pozvání a za pomoc s ututláním překvapení pro oslavence. 🙂
#lipnobavi

Byl pro Tebe článek užitečný, baví tě, co dělám? Sdílej ho dál! 🙂 Kamarádi to jistě ocení a já taky! 🙂

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.