Weef's world
Travel & Lifestyle Blog
  • DOMŮ
  • TIPY & TRIKY
    • Cestování
    • Digitální nomádství
    • Průvodce balením
  • MINIMALISMUS
  • DESTINACE
    • Anglie
    • Bangladéš
    • Česká republika
    • Chorvatsko
    • Itálie
    • Jordánsko
    • Kambodža
    • Maďarsko
    • Maroko
    • Mexiko
    • Neměcko
    • Portugalsko
    • Rakousko
    • Slovensko
    • Slovinsko
    • Španělsko
    • USA
    • Vietnam
  • PRO ČISTŠÍ PLANETU
  • ZE ŽIVOTA WEEF
  • VIDEA
  • Podcast
  • PRESS
  • KONTAKT
    • SPOLUpráce
  • SHOP
blog maroko weef míň věcí víc zážitků
15/03/2017

Maroko | Místa, která stojí za to navštívit

Destinace, Maroko cestování po maroku, co navštívit, maroko, morocco, must see, roadtrip

ShareTweet

Pracovat online má, jak jistě víte, jednu zásadní výhodu, a to je možnost žít kdekoli na světě, kde je elektřina a internet. A tak se dostalo i na MAROKO! S internetem to tam není zas až taková sláva, ale o tom jindy. Teď se vhrněme na to, jaká místa byste při vaší návštěvě Maroka měli stoprocentně navštívit. Nebudete litovat, věřte mi! 🙂

 

ZA SURFOVÁNÍM SMĚR TAGHAZOUT

Zamíříte-li z Marrakeche směrem na jih, potáhne vás to hlavní dálnicí směr Agadir. Zde a v okolí se sjíždí milovníci surfování, ale i ti, kteří se chystají na prkno prvně postavit. To byl můj případ. Z většího města Agadir se za 30 minut cesty lokálním taxi, do kterých vás narvou klidně s dalšími šesti lidmi (pozor, plaťte 10 DHM na osobu, ne víc!), nebo autobusem dopravíte do městečka Taghazout. Většina surfařů přebývá v tomto místě z několika důvodů: pláže vhodné na surfování, restaurace s klasickou nabídkou (burger, hranolky, místní pokrm tajin, saláty), malé obchůdky se vším, co k životu potřebujete, a klid oproti většímu městu. Zároveň si zde samozřejmě snadno vypůjčíte surf nebo zaplatíte výuku. Já spíše doporučuju kouknout na video na YouTube 😀 a vyrazit do vln zkoušet. Poraďte se ale kupříkladu s místními či zkušenějšími, zda jsou vlny OK a kde je bezpečné surfovat. Může se vám totiž stát, že se vrhnete do něčeho, co nesjede ani profík. Vlny se mohou lámat příliš brzy, být silné nebo mohou být ten den silné i proudy a vítr. Stejně jako na horách i u oceánu se mění počasí každý den. Dávejte si na to pozor! A když jsme u počasí. Ideální období na surfování je únor, březen, duben. V létě zde nejsou žádné vlny a pláže jsou plné místních, kteří se přijedou slunit na dovolenku. Přibalte si tedy i nějaké teplejší oblečení – večery jsou chladné. 😉

TIP: Půjčit surf si můžete u našeho dobrého kamaráda v Surf Planet.

PROJEĎTE VELKÝ ATLAS

Vzhledem k tomu, že jsme se na většinu našeho pobytu ubytovaly ve výše zmíněném Taghazout, vyráželi jsme právě z toho městečka objevovat další krásy místní země. Vypůjčení auta nás vyšlo na víkend na 600 DHM, v Agadiru auto seženete o něco levněji. Trasu našeho roadtripu můžete vidět níže. Zvládnout se dá za dva dny.

roadtrip velkým atlasem Maroko

TAROUDANT

Město Taroudant je po míjení menších vesniček prvním místem, kde to opět žije. Taroudant bývá přezdíván také jako Small Marrakech. Ve městě nenajdete nic vyjímečného, ale má prostě ducha a je unikátem samo o sobě. Obehnáno je starými hradbami. Ty už z dálky svítí svou pískově oranžovou barvou. Na celém městě se podepsal krásným způsobem zub času. Kochat se tedy můžete omšelou architekturou. Doporučuji jen bloudit medinou (tedy starou částí města), ztratit se na místních trzích a dát si v nějaké malé uličce čaj či něco dobrého k snědku. My do města zamířili ze začátku našeho pobytu. VIDEO o výletu najdete zde.


VIDEA Z MAROKA



OURZAZANTE

Dále na severovýchod se nachází marocký Hollywood. Město Ourzazante je známé pro časté využití rozmanité a ojedinělé přírody pro natáčení nejen amerických trháků. Za tímto účelem zde byly zřízeny filmové ateliéry a studia. Hotely, které byly vystaveny za předpokladem četných návštěv zájemců o tuto atrakci, však zejí prázdnotou. Bum se nekoná. Ani my jsme studia nenavštívili, ale bylo zajímavé město projet a vidět, že i tak se oproti jiným drží na lepší úrovni. Zapsáno bylo na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Aït Ben Haddou

je městečkem skrytým kousek od Ourzazante. Toto místo se stalo kulisou například pro filmy jako  Gladiátor, Lawrece z Arábie, Honba za klenotem Nilu, StarWars a mnohé další. Jednoznačně doporučuji si do tohoto místa “odbočit”! Za mě jedna z TOP krás v Maroku.

TINGHIR

Náš roadtrip Vysokým Atlasem končil ve městečku Tinghir. Jelikož jsme na místo dorazili ve večerních hodinách, ubytovali jsme se v AirBnb. Vybrali jsme si více než dobře a noc strávili u francouzské hostitelky Laurence, která má kromě zajímavého životního příběhu také krásný riad, jež postavila po rozhodnutí zůstat několik let v Maroku. Hostitelkou je prvotřídní. Třešničkou na dortu byl brzy ráno výhled z terasy jejího domu na všechny světové strany. Rozhodnete-li se ubytovat se u ní i vy, dejte jí vědět o Veroniky článku, jo? 😉 Po francouzské snídani jsme vyrazili na závěrečnou zastávku celého výletu, která za naši dlouhou cestu autem jednoznačně stála.

Soutěska Todra

se nachází asi 15 km od města a je součástí jedné z nejkrásnějších oáz v Maroku, oázy Tinerhir. Jakmile na vás za zatáčkou vykouknou palmy v údolí, oněmíte úžasem. Toto místo je opravdu krásné! Celou soutěsku můžete projet autem nebo ji projít. Na místě najdete také hodně lezců, kteří by zde mohli trávit celý život překonáváním tras. Je jich tu nekonečno! Společně s tím určitě narazíte na berbery pasoucí kozy a žijící v soutěsce ve skalách nebo na další dobrodruhy projíždějící autem. Nezůstali jsme dlouho. To ale jistě napravíme při naší další návštěvě, protože tu si toto klidné místo více než zaslouží.

Celý náš roadtrip jsem zvěčnila také ve videu, máte-li chuť, mrkněte.

MARRAKECH BY MĚLA BÝT NA SEZNAMU

Strávili jsme v Marrakechi pět dní, ale za tu dobu jsme hodně pracovali. Stihli jsme zjistit, že v celém městě najdete spolehlivý internet pouze v jednom a jediném místním Starbucksu (to by měla Ellen radost). 😀  Krom toho můžeme určitě doporučit večerní návštěvu hlavního náměstí Djemaa El Fna, kde to nejen za tmy opravdu dost žije. Můžete si zde na několik stáních, kde sedí především místní, dát marockou polévku za 3 DHM, výborný kořeněný marocký čaj (miřte tam, kde se shlukují místní), na marketu nakoupíte také ovoce všech chutí a barev, oříšky, luštěniny nebo třeba koření a čaje. Zamíříte-li dál, ocitnete se v ulíčkách (v Maroku nazývaných súky) s oblečením, obuví a jinými cetkami. Všude bude ruch, budete procházet kolem hloučků lidí hrající na bubny. Nebudou-li hrát na nějaký hudební nástroj, budou si hrát s ohněm. 🙂

TIP: Pěkný výhled na náměstí je ze znamého balkónu a restaurace Le grand balcon du café glacier.

Druhým místem k vidění je mešita Koutoubia kousek od výše zmíněného náměstí. Jedná se o architektonický skvost mezi mešitami. Zajímavé bude počkat si na čas modlitby či na její svolávání z megafonů umístěných ve věži.

Krom samotného města, které jsme bohužel moc prozkoumat nezvládli, jsme se mohli kochat krásným výhledem z našeho ubytování hned vedle náměstí. Mimo výhled na město samotné, vás určitě zaujmou vrcholky Atlasu, které se tyčí nad městem. Doporučuji zapátrat online a najít si místo s dobrým čajem a kvalitním výhledem. Co třeba tohle?

SMĚR WESTERN SAHARA

Měli jsme před s sebou další víkend, půjčené auto. Původně jsme plánovali výlet po okolí, ale večer před odjezdem jsme se rozhodli udělat něco “nenormálního”, jak následně náš výlet s ujetými 1 200 km popsal rozčílený Mohamed se slovy, že jsme jeli dál, než si myslel. NO JO NO! Rozhodli jsme se z Taghazout zamířit směr Western Sahara, mrknout na duny, případně se projet na vebloudovi nebo si zasurfovat na písku. Vyrazili jsme brzy ráno a volili trasu kus po hlavní a poté podel oceánu. Ze začátku silnice nic moc, ale ve výsledku nejlepší volba – to ty výhledy! 🙂

from taghazout to western sahara

Pláž Legzira

První zastávkou bylo městečko Sidi Ifni v jehož blízkosti najdete údajeně nejkrásnější pláž Maroka (nemohu potvrdit, moc jsem jich nenavštívila) Legzira. Naši trasu jsme táhli podél oceánu především kvůli této zastávce. Ze silnice si všimnete viditelné značky s odbočkou, po několika metrech zjsitíte, že dolů vede pouze strmá prašná cesta. Dá se ale v pohodě sjet. Následně dorazíte na menší parkoviště a odtud se dostanete na pláž. Čeká na vás několik restaurací, možnost půjčit si čtyřkolky, ale hlavně krásný kontrast červené zeminy, zeleně a oceánu. Určitě dojděte k prvnímu skalnímu oblouku, je masivní. 🙂 Přímo za obloukem bydlí v rohu skály kdosi, což mě neskutečně fascinovalo. Obecně jsme po cestě míjeli hodně chudých stavení na místech s milionovými výhledy.

Z města Sidi Ifni do města Guelmim na vás čeká jen samá zeleň. Cesta údolím a skrze hory i přesto, že je celkem dlouhá, vás zabaví nejen výhledy, ale i vůní. Dejte si někde u krajnice pauzičku, vylezte a zhluboka se nadýchněte, je to boží. Všude kolem to bují, roste, tedy aspoň v únoru. 🙂 JO a budete-li po cestě míjet místní stopaře, vemte je, stejně jako my. Je to celkem štreka!

Národní park Khniffis

Dlouho nic, čekáte a pak to přijde, první duny. První hory písku, který vás donutí radovat se jak malý dítě. Jsou-li na dosah, blížíte se k pomyslným hranicím Western Sahary a hlavně k národnímu parku Khniffis. Ten je krom samého písku taky plný vyschlých řek, pelikánů (na které jsme měli štěstí) a slaných jezer, ve kterých se těží sůl. My si udělali pár zastávek a šli se do dun projít a zablbnout si. No neberte to, hlavně když vidíte, že se ta hora písku z druhé strany dotýká oceánu. 🙂

Už tohle vás uchvátí. My ale pokračovali v trase ještě dál do Západní Sahary, kde jsme chtěli v okolí města El-Aaiún najít nějaké ty aktivity v dunách. To se nám bohužel nepoštěstilo. Za to jsme zažívali jiný adrelin. Díky mé ranní rozespalosti jsem nechala na bytě pas a neměla s sebou ani jeho kopii (tedy myslela jsem si, že jí nemám). Před vstupem a výjezdem z každého města jsme míjeli policisty, kteří kontrolovali (cizince obzvlášť). Bylo tedy celkem vzrůšo jim pravidelně vysvětlovat, že jsem sklerotik, že nepojedeme nijak daleko a že jsme z tý “Čekoslovakie”, kde hrál Nedvěd fotbal za národní tým. Byla to celkem psina a ještě větší byla, když jsem našla fotku pasu v mobilu – konečně, ten se samozřejmě ultra rychle vybíjel…no, co vám budu. Zasmáli jsme se a barvitě si představovali, co se asi může ještě stát. 😀 Nic se nestalo! Všude nás pustili, dokonce i přes ty pomyslné hranice do Western Sahary, u které se pořád neví, čí tedy bude (MAROKO vs ALŽÍRSKO). A právě z výše zmíněného města jsme to pak vzali cestou zpátky podél oceánu do města Tarfaya, ve které jsme měli domluvené ubytování. Směrem tam jsme si nejvíc užili potkávačku se stády velbloudů. Běžně se tu pasou, přechází vám přes cestu. Najednou značka s velbloudem u silnice dostala pořádný význam! 🙂 I tady jsme se šli projít a užívali si unikátní scenérie.


ZA STŘEDOVĚKEM DO FESU

A šup na sever! Po měsící platby nájmu za apartmán tak blízko oceánu, že se přes hluk vln nedalko koukat na film, jsem se přesunuli nočním busem na jeden zatáh do města Fes. Fes byl a je kulturním a náboženským centrem celého západního islámského světa. Jeho počátky se datují od roku 789. Město je rozdělené na tři části: Fez El Bali (staré město – medina), Fez Jdid (nové město) a Ville Nouvelle. My se ubytovali přímo v uličkách mediny, kde najdete nejvíce nabídek ubytování a i za fajn ceny, konrétně ve Fez Dar. Můžu doporučit – především tam dělají hodně prima majitelé a v ceně je i snídaně. 🙂 WOHOO!

Fes je známý pro tradiční ruční práce a umělecká řemesla. Jakmile se ztratíte v uličkách, je jich tu přes devět tisíc z toho jsou pouze dvě hlavní :D, uvidíte buď místní pracovat v dílnách se dřevem, textilem, prodávat místní produkty nebo obecně něco k snědku. V úzkých středověkých uličkách budete míjet především lokály nebo oslíky s nákladem, nic jiného se nevměstná. Ucítíte-li podivný zápach, blížíte se ke čtvrti s barvírnami kůže. Těmi je město Fes proslulé. Koželužny jsou místem, kde se kůže ručně barví už od nepaměti, a ze kterých následně vznikají produkty, jimiž jsou místní krámky zaplněné. Stačí na mapě najít Tannery Sidi mousa, projít některým z místních krámů s kůží na terasu a budete mít možnost spatřit místní přímo v akci. Práce v tomto odvětví se dědí z generace na generaci, dělá se precizně ručně a vyžaduje znalost správného zacházení s barvivy, která jsou přírodní či syntetická. Nepříjmený zápach vás ale brzy vyžene toulat se po městě dál.

Zkuste se stejně jako my vydat na view point, odkud budete mít celé město jako na dlani. Než vystoupáte na hradby města, minete louku plnou právě se sušících obarvených kůží. Je to zvláštní podívaná, přesto barvitá a krásná. Z výhledu pak jistě uvidíte i nejstarší v kuse fungující univerzitu na světě Mosquee et Universite Karaouiyne, do níž nemáte přístup, a tak se můžete alespoň pokochat z výšky. Poznáte ji podle výrazných zelených střech. Kam naopak dovnitř zamířit smíte je Madrasa Bou Inania, tedy do školy islámu. Zaplatíte přibližně 20 DHM za vstup, průvodce vám řekne základní informace a vy se můžete pokochat unikátní ruční prací. Dalším místem, které byste neměli minout, když už jsem u práce rukama, je muzeum dřeva Nejjarine. Tam mi stačilo jen vstoupit a nemohla jsem vynadívat. Fes je opravdu must-see, tak si ho při své cestě do Maroka pořádně užijte!

UTOPIT SE V MODRÉ | MĚSTO Chefchaouen

Posledním městem, které jsme si nenechali ujít, byl Chefchaouen. Modrá perla, jak se taky město přezdívá, je pohádkové místo, které vás totálně pohltí a hodí do pohody, a to nejen svojí barvou, ale i z důvodu možnosti lehce nakoupit hašiš či marihuanu, jíž jsou přilehlé kopce plné. V celém Maroku je prodej těchto drog zakázan, zde se ovšem do velké míry toleruje. Není divu, za místním “matrošem” se sjíždí všichni znalci a milovníci trávy a hašiše. Shánět se po jednom či druhém ani nemusíte, místní týpci za vámi přijdou sami. Nabídnou vám čaj, haš, trávu, návštěvu jejich políčka a jsou děsně vysmátí – nečekaně. 😀

My do města dorazili autobusem z Rabatu, o kterém ani nemám chuť se nějak zmiňovat – nijak zvlášť mne nezaujal. Ubytování jsme měli zařízené přímo ve staré části města, konkrétně v hotelu Dar Terrae, kterému chyběla už jen Sněhurka a sedm trpaslíků – Martin se nevešel na výšku do dveří. 😀 Lokačně skvělé místo, pokoj jak z pohádky, koupelna mimo pokoj, ale na zámek a hlavně top terasa, na které nám ráno servírovali supr snídani. 🙂

V plánu bylo objevovat okolí, ale my celý víkend strávili jen odpočinkem. Já se toulala především uličkami, nakoupila pár pašmín jako dárky a cvakala fotky. 🙂

Kromě uliček zde najdete malé náměstí s restauracemi, Kasbah muzeum, nakouknout můžete do další z mešit, kterých mi už jsme byli přesyceni, vyšlápnout si to na view point ke Španělské mešitě, odkud budete mít celé město jako na dlani a nebo objevovat okolní národní parky, což 100% bude stát za to (my na to sílu neměli). 🙂

Jsou určitě další místa, které budou v Maroku stát za návštěvu, kupříkladu vesničky, kde se vyrábí arganový olej, který je významnou součástí místní ekonomiky nebo poušť Merzouga, která je hned u hranic s Alžírskem. Tak třeba příště. V Maroku jsem určitě nebyla naposledy. Více o mých zkušenostech z Maroka se dozvíte v dalších článcích zde na blogu či ve videích na mém YouTube kanále.

Šťastnou cestu! 🙂

 

Na cestách se mnou samozřejmě putuje moje Fair Trade & Earth Postive taška. Už jí taky máte? 🙂

ShareTweet
Překonala jsem svůj strach z vln Ronda, pohádkové město Španělska

Related Posts

playa del carmen

Destinace, Mexiko

O nomádění v Playa del Carmen | Mexiko

PANAMA JACK RESORT CANCUN

Destinace, Mexiko

Dovolená v Mexiku: Cancún

CESTOVÁNÍ_V DOBĚ_PANDEMIE_2020

Cestování, Destinace, Tipy & Triky

Cesta do Mexika v době pandemie

ČLÁNKY, KTERÉ FRČÍ

  • Pouť do Santiago de Compostela aneb 260 km po svých
  • Cestování obytnou dodávkou: Co je dobré vědět, než vyrazíte?
  • Jak upravuju Instagram Stories
  • Cesta do Mexika v době pandemie
  • Kde v Praze a ČR nakupovat bez obalu? | ZERO WASTE prodejny
airbnb_700 Kč zdarma_weef

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  • O nomádění v Playa del Carmen | Mexiko
  • Dovolená v Mexiku: Cancún
  • Cesta do Mexika v době pandemie
  • 12 tipů pro cestování s miminkem autem
  • Zažij Zlín aneb co ve městě podniknout

HLEDEJ PODLE SLOV

airbnb balení Bangladéš berlin BEZ ODPADU brno cestování couchsurfing digitální nomádství dovolená dárky festival instagram itálie Jižní Čechy Jordánsko jídlo jóga kam vyrazit kavárny lisabon Mexiko minimalismus motivace německo odpad portugalsko Praha pro čistší planetu recyklace restaurace roadtrip sintra S Weef po Česku tipy na cesty ubytování ukliďme česko urbex Vánoce výlet zavazadla zero waste úklid čistší planeta Španělsko

MRKNI NA VIDEA

300x300-products-1416408011.gif

Poslechni si

250x250-lahve.gif

INSTAGRAM

Dávám si pauzu. Od sociálních sítí. Možná Dávám si pauzu. Od sociálních sítí. Možná měsíc, možná o něco déle. Minimálně do třicátin. 

Proč? 

Poslední týdny pozoruju, jak moc mě odvádí od přítomnosti. Není mi to příjemný, ale jako ten feťák nemůžu přestat. Je to automat. Všichni už víme, že cílem sociálních sítí je udržet si naši pozornost. Víme, jak to funguje. Víme, že sítě nejsou ZADARMO, platíme právě zmíněnou pozorností, daty, časem a energií. Čas a energie každého z nás jsou omezené. Víme to, ale obíráme se o něj často bezúčelným skrolováním. Sociální sítě v sobě skýtají víc, než jen žrouta času. Vnímám i hromadu pozitiv. Já ale ztratila balanc. Tak jdu do druhého extrému a uvidím. Důležitý je podle mě být k sobě upřímný, pojmenovat to a pak jednat. 

Co vy? Jak vám tu je? Proč sem chodíte? Co tu nacházíte? Co vám to bere? 

TTYL

📸 Martin Pavel, Daily Portrait
Jsem už nějaký ten pátek součástí @thule_fa Jsem už nějaký ten pátek součástí @thule_family. Začalo to kdysi Martinem, když si zamiloval jejich batohy, pak jsem si já pořídila jeden na sport, a pak už to byl kufr, další Martinův batoh a nejnovější #ThuleSleek kočárek. 
No a právě ten se rozhodla parta @thule věnovat. Už jsem tu možnost poslat #ThuleSleek do jedné z vašich rodin měla. Teď dáme opáčko na oslavu nového IG účtu @thule_family, kde bude pravidelně přibývat inspirace na aktivity s prckama..protože #BringYourKids. 

Podmínky účasti v soutěži o #ThuleSleek:
>> Musíte být sledujícím mého IG
>> Přidejte se a sledujte @thule_family a @thule
>> Napište do komentáře, kam nejraději vyrážíte se svými dětmi za SPOLečným dobrodrůžem. 

Vítěze vyhlásím v neděli dopoledne. 
#BringYourLife #SPOLUpráce #ProRadost

*Soutěže nejsou žádným způsobem provozovány, sponzorovány nebo spojeny s platformou Instagram a tato platforma za jejich průběh nijak neodpovídá.
Nový díl podcastu #NastavdUŠI s Pavlou Wernerov Nový díl podcastu #NastavdUŠI s Pavlou Wernerovou je online!
•
Pavla je na cestě k ZERO WASTE, domácnosti bez odpadu a udržitelnému životu. Své poznatky sdílí na blogu @zalepsizivot a je autorkou knihy Konec doby odpadové. Jaké bylo pro Pavlu postupné zavádění bezdopadového životního stylu do praxe? Co šlo, co drhlo? Jak jí jdou bezodpadové nákupy v době pandemie? Jak se cítí, když už si něco v obalu koupí? Co je to ekologické investování a jak vypadá její investiční portfolio? O tom všem a mnohém dalším si spolu povídáme. Jo a taky jsme zjistily, že máme na seznamu stejný F*CK UP v kompostování. Příjemný poslech!
Pro všechny, kteří chtějí poznávat, objevova Pro všechny, kteří chtějí poznávat, objevovat a lépe porozumět svému tělu, mysli a duši. Pro ty, kteří cítí potřebu se hýbat, posílit tělo a prozkoumat, kam až sahá jeho síla. Pro ty, které zajímá jóga, chtějí se podívat hlouběji a zjistit, co vše se pod slovem jóga skrývá. Pro ty, kteří kráčí po cestě sebepoznání. 

Jak víte, letos se vzdělávám v oblasti jógy u nás v ČR. Je to jen začátek cesty poznání. A protože síla přitažlivosti funguje, tak se naskytla možnost si letos prohloubit znalosti ještě skrze jeden kurz. Má one & onky @pavline.kan se po absolvování kurzů VIKASY letos rozhodla co-hostovat online kurz 200 YTT a propojit ty, kteří mají zájem se v této bláznivé době rozvíjet v józe. 

JÁ CHCI! MOC! 
A tak jsme SPOLU daly do kupy termín, kdy by i další nadšenci mohli zahájit studium a vzájemně se motivovat, podporovat. Není to ale vše. Kromě společného sdílení skrze privátní WhatsApp skupinu, privátní skupinu na FB a Telegramu, bude 6. 6. 2021 společné online zahájení skrze ZOOM, kde se všichni, co se budou moci dostavit, představí. Po dobu šesti týdnů každé nedělní ráno proběhnou společné ZOOM snídaně. Na závěr, na podzim, se všichni potkáme naživo, kde si zacvičíme, potkáme se a těm, kteří si budou plnit kurz s cílem získat certifikát, budou vytištěné certifikáty předány. Datum bude upřesněno. 

Cena online kurzu je snížena nyní na 1 000 USD (časově omezeno do otevření hranic Thajska, poté se vrátí na původních 2 000 USD). V tuto chvíli, vzhledem k situaci, je to štědrá nabídka, která pomůže celému týmu VIKASY. Plně si ale uvědomují, že není nad osobní setkání a zkušenost, proto ti, kteří si online kurz koupí, mohou následně fakturu použít jako voucher na pobyt (platnost 3 roky od otevření hranic Thajska). TO JE ZA MĚ OPRAVDU K NEZAPLACENÍ! 🤗

Takže, co teď? Pokud máte zájem jít do toho se mnou, Pájou a dalšími nadšenci, napište zprávu na IG přímo @pavline.kan. Aby se jí zpráva neztratila mezi dalšíma, vložte prosím na začátek zprávy 🌿 YTT.
Pája vám následně pošle souhrnné info a případně odpoví na jakékoli vaše otázky. Než se budete ptát, mrkněte na její uložený IG výběr, kde se snažila vše shrnout. #vikasaincasa🇨🇿 

Pokračování v komentáři ↓
Letošní rok bude ve znamení prohlubování Letošní rok bude ve znamení prohlubování znalostí. Znalostí o těle, duchu, mysli. 
✨
Všechno se to ve mně začalo probouzet přibližně dva roky zpátky. Cítila jsem, že mi už nedělá takovou radost proces tvorby videí, blogu…přestávala jsem v tom vidět smysl. Zároveň jsem ale pociťovala tlak. Tlak být lepší, tlak stihnout to a tamto. Část mě bavila, část byla doslova otrava. Cítila jsem touhu něco změnit. Jenže dovolit si změnu… to není je tak. Díky tomu, že jsme s Martinem počali Thea, bylo jasno. Cítila jsem, že je ideální čas na to uzavřít předchozí kapitolu a začít novou. Stala jsem se mámou, to je samozřejmě kapitola sama o sobě, ale ruku v ruce s ní je pro mě důležitá právě ta, kterou teď píšu. Seberozvoj a prohloubení znalostí spojených s jógou. Nechávala jsem si tyhle témata vždycky na POTOM, AŽ. Jsem ráda, že jsem jim teď dala prostor. Díky Theovi o to víc vnímám, jak čas letí. 
✨
No a já se opět obloukem vracím ke svatbě, kdy jsem nechala na dřevěné talíře nechat vyrýt pro všechny hosty: „Life is a manifestation of where your energy is flowing.“ Moje energie teď, jde-li o seberealizaci, proudí do podcastu #NastavdUŠI, seberozvoje, jógy. USMÍVÁM SE! 😊✨Těšim se! 

Kam proudí vaše energie?

🎵 Time, ASHUTOSH
Zkušenost je nepřenosná. Máma vám to může Zkušenost je nepřenosná. 
Máma vám to může říkat x-krát, opakovat, ale stejně si na to člověk musí přijít sám. 
Po letech pak přijde telefonát: „Mami, měla jsi pravdu! Už to chápu.“ 

Na fotce můžete vidět mimo jiné trendy kousky roku 99: síťované triko, Choker aka tetování, ledvinka kolem pasu.
Tohle je realita posledních dvou dní, kdy za poc Tohle je realita posledních dvou dní, kdy za pochodu studuju. Při jedný z dnešních přednášek jsem Thea upoutala cedníkem na hlavě - pobavilo ho to, jednou rukou jsem bubnovala vařečkou o misku a druhou si psala poznámky. V jednu chvíli jsem to celý viděla jakoby ze shora a musela jsem se smát. 😁Tak jsme si udělali jednu vzpomínkovou. 📸 Později mě z týhle zábavy vysvobodila ségra, která teď malýho pravidelně hlídá. 🙂 

Na tohle období jsem se moc těšila, na to, až se začnu v józe, kterou už roky nejen cvičím, víc vzdělávat. Chci prostě vědět víc. Nejvíc úsměvný je, že jde-li třeba o filozofii, meditace a pár dalších věcí, mám je odžitý, pod kůží..takže při čtení teorie, kterou vidim poprvé, mi jde husí kůže. Jako kdybych četla svý slova, zážitky. 🙏Jsem prostě ve správným ďolíku, jak říká mamka Martina, a jdu se vrtat hlouběji. 

VÍKEND plný poznání přede mnou. ✨
Mějte ho krásnej, ať už se taky v něčem budete vrtat nebo budete mít nohy nahoře a nasávat síly. ♥️
To je JEDNO!
Hlavně, ať je to RADOST.
Moje tělo se po porodu rychle vrátilo do moodu Moje tělo se po porodu rychle vrátilo do moodu DALŠÍ DĚTI VÍTÁNY. Po ukončení šestinedělí jsem po téměř roce opět přivítala menstruaci. Říkám úmyslně přivítala, protože pro mě je to vážně požehnání a utvrzení, že jsem zdravá. Jako jooo, proběhla tam i myšlenka, že bych klidně ještě pár měsíců bez ní zvládla, když tu mám teď toho malýho tvora, ale byla tu tam pryč. 
✨
Během těhotenství jsem byla nadšená z novinky jménem menstruační kalhotky, ale jak je asi jasný, nebyly potřeba. Teď už je to několik měsíců, co mám @snuggswear  ve svým perioda arsenálu společně s kalíškem, a jsem z nich nadšená. Po porodu mi teď spíš sedí právě kalhotky, ale o tom bych se ráda rozpovídala blíž třeba v IGTV videu.
✨
Pořídila jsem si nejprve klasický střih a s vysokým pasem pro střední menstruaci a po pár měsících je doplnila ještě o jedny s vysokým pasem pro silnější začátky. Za mě dvoje až troje kalhotky jsou ideál. Stačí je po použití pořádně vyprat v ruce (já osobně používám žlučové mýdlo) a nechat uschnout, než je zas vyměníte. Na konci menstruace je hodím do pračky. 
✨
Už je to nespočet let, co jsem nepoužila klasické tampony nebo vložky (kromě těch v šestinedělí) a neměnila bych. Nejen že v těchto alternativách, kterými jsou kalíšek a menstruační kalhotky, spatřuju ekologický význam, ale taky jsou mi mega pohodlné.
✨
Doporučuju! ♥️
#SPOLUprace
Říkat NE, tak to jsem musela v posledních pár Říkat NE,
tak to jsem musela v posledních pár dnech na hodně moc pěkných nabídek. 
Neznamená to ale něco negativního. 
Díky NE dělám prostor. Prostor pro jednoznačná ANO a cestu, kterou jsem si vybrala.
Nebudu lhát, je to těžký, ale když se na to člověk podívá z jinýho úhlu, tak i úsměvný.

MOJE PLAYLISTY

Search hotels and more...

Destination

Check-in date

Check-out date

Booking.com
Weef's world

Chceš dostávat novinky ze světa Weef’s World?

ČESKÁ HOLKA ŽIJÍCÍ TAM, KDE SE JÍ ZROVNA LÍBÍ

ČERSTVĚ NA BLOGU

  • O nomádění v Playa del Carmen | Mexiko
  • Dovolená v Mexiku: Cancún
  • Cesta do Mexika v době pandemie
  • 12 tipů pro cestování s miminkem autem
  • Zažij Zlín aneb co ve městě podniknout
  • 3 kouzelná ubytování, kam vyrazit s rodinou či přáteli
  • Zařizujeme byt z druhé ruky & jednoduše
  • Berlín v létě
© Weef's world | Všechna práva vyhrazena
Používám cookies a potřebuju vědět, zda jste s tím ok. Nejsou to sušenky, ale jakýsi zápis o tom, že jste tu byli. Dejte mi vědět, děkuju. :) Pohoda jahodaNechci sušenky