Možná byste měli vě(i)dět

Mám chuť sdílet a tak se do toho, než vyjde konečně slíbený e-book, pustím touto cestou. Dala jsem pro vás do kupy několik zdrojů informací, ať už jde o knihy, filmy, blogy, YouTube kanály a jiné, které mě nějakým způsobem transformovaly, inspirovaly a pomohly mi pochopit nějaké moje životní otazníky. Rozdělila jsem je do několika sekcí, ať se v tom vyznáte a případně rovnou nasajete to, co vás nejvíc zajímá.

TROCHA TÉ ŽIVOTNÍ FILOZOFIE

Miluju filozofii. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších předmětu na vejšce a pak už se to se mnou táhlo. 🙂 Je pár knížek, které mám doma u mamky v knihovně a nikomu je nedám. Všechny jsem je přečetla jedním dechem a miluju je ze všech nejvíc!

LÁSKA | RICHARD DAVID PRECHT

Jedna z filozofických knih, která je psána lidsky (ostatně já si jiné nevybírám) a popisuje lásku ve všech podobách! Budete ji milovat! 🙂 Četla jsem ji asi 5 let zpět, tak doufám, že ji stále pořídíte. 🙂

KDO JSEM? | RICHARD DAVID PRECHT

Touto knihou jsem proplula opravdu hodně rychle. Opět skvělé napsaná. Autor se snaží zodpovědět všechny zásadní filozofické otázky s ohledem na přírodní zákony,

CESTA PRAVÉHO MUŽE | DAVID DEIDA

Díky této knížce se podíváte na svět očima chlapa. 🙂 Ale bacha, je určená především pro chlapy, jelikož se v ní najdou a mohou si díky ní srovnat v hlavě některé životní etapy. Kdo jí ale nejvíce čte jsou prý ženy! 😀 Máme k tomu nějak blíž, no. 🙂

ETIKA A ŽIVOT | JAN SOKOL

Nejprve jsem od Sokola povinně v rámci studia přečetla jeho Slovník filozofických pojmů a pak přišlo na tuto knížku. Sokol umí vše popsat po lopatě. Jak z názvu vypovídá, rozebírá etiku a odpovědnost za život. Podle mě skvělé téma a jedna z knížek, kterou by si měl přečíst každý!

ZE MĚ | JAROSLAV DUŠEK

Duška miluju a tato kniha je prostě jeho povídání na papíře. Mluví o všem – narození, životě, smrti. Skvělá kniha!

CESTA ZA MINIMALISMEM

Téma minimalismu mě oslovilo právě skrze videa a příběhy lidí na internetu. Postupným brouzdáním jsem se dostala k několika YouTube kanálům, které mi přinesly do života nový pohled na to, jak se dá žít VELCE s minimem, a to ať už jde o samotné domy, byty, tak samozřejmě také o počet věcí, které vás obklopují.

KIRSTEN DIRKSEN 

Jedna z tvůrkyň, u které najdete především příběhy lidí, kteří se pustili do stavby vysněného bydlení, které je JINÉ, malé, praktické.

LIVING BIG IN A TINY HOUSE 

Bryce cestuje a s jeho vášní pro bytový design také hledá ve světě bydlení, která jsou buď opět malá přesto praktická, eco-fiendly domy, alternativní domy a s tím vším spojené příběhy lidí, kteří je staví.

EXPLORING ALTERNATIVES 

Další a poslední kanál týkající se alternativního bydlení od vanů, aut, malých domků, po příběhy minimalistů nebo kupříkladu lidí žijících zero waste.

BEA JOHNSON 

Zero waste home je YouTube kanál, ale také blog a především kniha ženy jménem Bea, která je v tuto chvíli zřejmě největší inspirací na cestě za tímto životním stylem.

TRASH IS FOR TOSSERS 

Stejně tak jako Bea je Leauren inspirací lidem, kteří se chtějí do zero waste pustit. Neotálela a založila také společnost The Simply Co., díky níž můžete nakoupit prací prostředky, které nikterak neškodí zdraví a naší planetě.

GITTEMARY JOHANSEN 

Poslední na tomto seznamu je Gittermary, ulítlá slečna, která žije zero waste a skrze videa sdílí své zkušenosti a tento životní styl.

ZASTAVIT A ZAMYSLET SE

Je hodně témat, u kterých jsem se zastavila a potřebovala nasát informace, zjistit, jak to tedy vlastně je. Nechci se tady o nich vypisovat, jsou sama o sobě dost zapeklitá. Je ale podle mě nezbytné přiznat si určité situace, děje, které právě probíhají a my jsme jich svojí činností součástí. Dala jsem pro vás do kupy seznam videí, která vám možná stejně jako mě promluví do duše. To, jak s informacemi a emocemi, které se ve vás po zhlédnutí probudí, naložíte, je jen a jen na vás.

NATURE IS SPEAKING

BEFORE THE FLOOD (film by Leonardo DiCaprio)

SONIC SEA aneb pod vodou jim děláme bordel

LOGAN, 13 YEARS OLD, HOME SCHOOLING EDUCATION – TED TALK

JAROSLAV DUŠEK: O ZÁŽITCÍCH, VÝCHOVĚ A VZDĚLÁNÍ

CUKR!
MILK INDUSTRY EXPLAINED IN 5 MINUTES

PŘÍNOSNÉ ROZHOVORY & PŘEDNÁŠKY

Na závěr doporučení několika z mnoha videí, která pro mne byla inspirací a seznámením s lidmi, kteří mají co předat.

JAROSLAV HOMOLKA (o kterém jsem psala samotný článek)

JAN KRAUS O PODNIKÁNÍ A PRAXI 🙂

JANKA CHUDLÍKOVÁ

DUŠE K – 3 HODINY ZAJÍMAVÉHO POVÍDÁNÍ S Pjérem la Šé’zem