Možná byste měli vě(i)dět

Možná byste měli vě(i)dět

Mám chuť sdílet a tak se do toho, než vyjde konečně slíbený e-book, pustím touto cestou. Dala jsem pro vás do kupy několik zdrojů informací, ať už jde o knihy, filmy, blogy, YouTube kanály a jiné, které mě nějakým způsobem transformovaly, inspirovaly a pomohly mi pochopit nějaké moje životní otazníky. Rozdělila jsem je do několika sekcí, ať se v tom vyznáte a případně rovnou nasajete to, co vás nejvíc zajímá.

TROCHA TÉ ŽIVOTNÍ FILOZOFIE

Miluju filozofii. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších předmětu na vejšce a pak už se to se mnou táhlo. 🙂 Je pár knížek, které mám doma u mamky v knihovně a nikomu je nedám. Všechny jsem je přečetla jedním dechem a miluju je ze všech nejvíc!

LÁSKA | RICHARD DAVID PRECHT

Jedna z filozofických knih, která je psána lidsky (ostatně já si jiné nevybírám) a popisuje lásku ve všech podobách! Budete ji milovat! 🙂 Četla jsem ji asi 5 let zpět, tak doufám, že ji stále pořídíte. 🙂

KDO JSEM? | RICHARD DAVID PRECHT

Touto knihou jsem proplula opravdu hodně rychle. Opět skvělé napsaná. Autor se snaží zodpovědět všechny zásadní filozofické otázky s ohledem na přírodní zákony,

CESTA PRAVÉHO MUŽE | DAVID DEIDA

Díky této knížce se podíváte na svět očima chlapa. 🙂 Ale bacha, je určená především pro chlapy, jelikož se v ní najdou a mohou si díky ní srovnat v hlavě některé životní etapy. Kdo jí ale nejvíce čte jsou prý ženy! 😀 Máme k tomu nějak blíž, no. 🙂

ETIKA A ŽIVOT | JAN SOKOL

Nejprve jsem od Sokola povinně v rámci studia přečetla jeho Slovník filozofických pojmů a pak přišlo na tuto knížku. Sokol umí vše popsat po lopatě. Jak z názvu vypovídá, rozebírá etiku a odpovědnost za život. Podle mě skvělé téma a jedna z knížek, kterou by si měl přečíst každý!

ZE MĚ | JAROSLAV DUŠEK

Duška miluju a tato kniha je prostě jeho povídání na papíře. Mluví o všem – narození, životě, smrti. Skvělá kniha!

CESTA ZA MINIMALISMEM

Téma minimalismu mě oslovilo právě skrze videa a příběhy lidí na internetu. Postupným brouzdáním jsem se dostala k několika YouTube kanálům, které mi přinesly do života nový pohled na to, jak se dá žít VELCE s minimem, a to ať už jde o samotné domy, byty, tak samozřejmě také o počet věcí, které vás obklopují.

KIRSTEN DIRKSEN [themify_icon link=”https://www.youtube.com/user/kirstendirksen” icon=”fa-youtube-play”]

Jedna z tvůrkyň, u které najdete především příběhy lidí, kteří se pustili do stavby vysněného bydlení, které je JINÉ, malé, praktické.

LIVING BIG IN A TINY HOUSE [themify_icon link=”https://www.youtube.com/user/livingbigtinyhouse” icon=”fa-youtube-play”]

Bryce cestuje a s jeho vášní pro bytový design také hledá ve světě bydlení, která jsou buď opět malá přesto praktická, eco-fiendly domy, alternativní domy a s tím vším spojené příběhy lidí, kteří je staví.

EXPLORING ALTERNATIVES [themify_icon link=”https://www.youtube.com/user/explorealternatives” icon=”fa-youtube-play”]

Další a poslední kanál týkající se alternativního bydlení od vanů, aut, malých domků, po příběhy minimalistů nebo kupříkladu lidí žijících zero waste.

BEA JOHNSON [themify_icon link=”https://www.youtube.com/user/ZeroWasteHome” icon=”fa-youtube-play”]

Zero waste home je YouTube kanál, ale také blog a především kniha ženy jménem Bea, která je v tuto chvíli zřejmě největší inspirací na cestě za tímto životním stylem.

TRASH IS FOR TOSSERS [themify_icon link=”https://www.youtube.com/channel/UCgjw6tZNyjR_8zIFDsIPpww” icon=”fa-youtube-play”]

Stejně tak jako Bea je Leauren inspirací lidem, kteří se chtějí do zero waste pustit. Neotálela a založila také společnost The Simply Co., díky níž můžete nakoupit prací prostředky, které nikterak neškodí zdraví a naší planetě.

GITTEMARY JOHANSEN [themify_icon link=”https://www.youtube.com/user/Gittemary” icon=”fa-youtube-play”]

Poslední na tomto seznamu je Gittermary, ulítlá slečna, která žije zero waste a skrze videa sdílí své zkušenosti a tento životní styl.

ZASTAVIT A ZAMYSLET SE

Je hodně témat, u kterých jsem se zastavila a potřebovala nasát informace, zjistit, jak to tedy vlastně je. Nechci se tady o nich vypisovat, jsou sama o sobě dost zapeklitá. Je ale podle mě nezbytné přiznat si určité situace, děje, které právě probíhají a my jsme jich svojí činností součástí. Dala jsem pro vás do kupy seznam videí, která vám možná stejně jako mě promluví do duše. To, jak s informacemi a emocemi, které se ve vás po zhlédnutí probudí, naložíte, je jen a jen na vás.

NATURE IS SPEAKING

BEFORE THE FLOOD (film by Leonardo DiCaprio)

SONIC SEA aneb pod vodou jim děláme bordel

LOGAN, 13 YEARS OLD, HOME SCHOOLING EDUCATION – TED TALK

JAROSLAV DUŠEK: O ZÁŽITCÍCH, VÝCHOVĚ A VZDĚLÁNÍ

CUKR!
MILK INDUSTRY EXPLAINED IN 5 MINUTES

PŘÍNOSNÉ ROZHOVORY & PŘEDNÁŠKY

Na závěr doporučení několika z mnoha videí, která pro mne byla inspirací a seznámením s lidmi, kteří mají co předat.

JAROSLAV HOMOLKA (o kterém jsem psala samotný článek)

JAN KRAUS O PODNIKÁNÍ A PRAXI 🙂

JANKA CHUDLÍKOVÁ

DUŠE K – 3 HODINY ZAJÍMAVÉHO POVÍDÁNÍ S Pjérem la Šé’zem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.