10 důvodů, proč v roce 2016 více cestovat

10 důvodů, proč v roce 2016 více cestovat

 

Co máte v plánu v novém roce? Nová práce, nové zážitky nebo třeba cestování? Chystáte se na druhý konec světa nebo třeba jen na výlet do sousedního státu? Právě pro vás přináším 10 důvodu, proč v novém roce, a nejen v něm, cestovat (zda máte i video verzi :)).

  1. Poznávání nových lidí – cestování je skvělou příležitostí pro seznamování, vytváření nových přátelství nebo jen poznávání lokálního obyvatelstva, které vám prozradí víc o dané zemi. Protože právě lidé tvoří místa, kde žijou, právě taková, jaká jsou. Takže skočte na pivo s lokálníma!
  2. Poznávání nových kultur – místní zvyky, místní rituály, způsob žití, to je všechno, u čeho můžete být při cestování součástí. Vaše osobní zkušenost pomůže udělat si obrázek a vlastní názor na zemi, ve které se nacházíte. Nebojte se potvrdit účast na rodinné oslavě chlápka, kterého jste potkali na trzích, vyhledat si festivaly a akce, které se konají v době vašeho výletu nebo jen tak zabloudit do místního kostela na mši.
  3. Ochutnávání mezinárodní kuchyně – pokud jste žrouti jako já, tak pro vás bude tento bod veledůležitý. Krom toho, že se rozhlížíte kolem sebe, nasáváte atmosféru, posloucháte místní jazyk, tak prostě musíte okoštovat i lokální speciality. Nebojte se toho! Je to jedna z věcí, která k cestování neodmyslitelně patří.
  4. Objevování místních pachů – při cestování zjistíte, že existují “vůně”, se kterými jste ještě nikdy neměli tu čest. A to se nebavím jen o jídle. 😀
  5. Objevování nových míst – od přírodních krás po historické budovy. Cestování je o svobodě pohybu a možnosti vkročit, dojet, vyšplhat na místa, které vaše oko ještě nespatřilo. A věřte, že ten seznam je veledlouhý (rejstřík atlasu :D).
  6. Rozšíření vaší jazykové zásoby – angličtina je klasika, bez té se v dnešní době neobejdete, ale určitě vás neubyde, když se naučíte pár slovíček v místní řeči. Výhody pocítíte okamžitě. Lidé ocení vaší ochotu se domluvit v jejich jazyce, budou na vás vlídnější, usměvavější a pak se ani nenadějete, a jste u nich na zahradní párty ( takže návod, jak si odškrtnout 2).
  7. Aktivní odpočinek – pokud jste právě ve fázi vyhoření, máte pocit, že vám vybuchne hlava nebo ž epotřebujete vypnout, tak cestování je ten pravý recept, jak si odpočinout. Zároveň se jedná o aktivní odpočinek, takže si posílíte fyzičku a zvyšíte hladinu hormonů štěstí v těle. 🙂
  8. Naučíte se improvizovat – věci se prostě dějou a všechno se nedá naplánovat. Uletí vám letadlo, ztratí se vám zavazadla, počasí se zblázní. Budete hold muset překopat plány, naučit se rychle jednat a nebát se dělat vlastní rozhodnutí, tudíž vaše schopnost improvizovat se zlepší, což se skvěle hodí do životopisu. 😀
  9. Poznávání sebe samého – při cestování máte více času na vlastní myšlenky, hlava se vyčistí a začnou se v ní otevírat šuplíky, který byly před tím zamčený. Zároveň při všech těch situacích, seznamování, šplhání do výšek zjistíte, kam až sahá vaše odvaha, síla, co vás baví a co naopak ne.
  10. Čas běží – ať chcete nebo ne, čas  je neúprosný a nebude čekat, až se rozhoupete a začnete dělat, co vás baví nebo konečně koupíte letenky tam, kam už jste chtěli letět minuký rok. Je to jen na vás. Nečekejte, konejte. Pokud po tom toužíte, seberte všechnu odvahu a jděte do toho! 🙂

Na závěr mé přání vám všem do roku 2016, který doufám, bude dle vašich představ.

CESTUJTE, MNOŽTE SE, MĚJTE SE RÁDI! 😛

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.