Budapešť | Kam na kafe a dobrý jídlo?

Budapešť, jedno velký překvápko! Vyrazila jsem na výzvědy primárně kvůli konání festivalu SZIGET, kam jsem byla pozvána a na který jsem zas já pozvala kamarádku Kate (ta holka umí krásně pět i psát, mrkněte). Jelikož si obě potrpíme na dobrý JÍDLO a KAFE, obrážely jsme s oblibou místní podniky. A jaký stály za to? To je obsahem tohoto článku.

Mazel Tov

Restaurace, do které si doporučuju udělat jednoznačně rezervaci. My měly štěstí, ale podle řady při našem odchodu, to byla vážně výjimka. Úžasná kuchyně a industriální, ale zároveň čisté a především zelené prostředí – to je Mazel Tov. Můžete si pochutnat třeba na humusu, falafelu, israelské kuchyni. Úžasný místo na oběd i večeři.
>> Lokace

Karaván

Kousek pěšky od zmíněné restaurace Mazel Tov se nachází Karaván. Místo, kde se najíte pod širým nebem dobrého street food nebo jen posedíte s přáteli nad drinkem. Najdete tu jak slané, tak sladké pokrmy + VEGANI si tu jisto jistě přijdou na své.
>> Lokace

Fekete

Místo, kam jsem utíkala pracovat. Wifina, podle projetí všech různých fór pro nomády, asi jedna z těch nej v místních kavárnách. Mohu potvrdit, že šla suprově. Snídaně, kterou vidíte na první fotce, mi vůbec nejela. Jedná se o maďarskou verzi míchaných vajec. Co mi ale jelo, bylo kafe a jejich sladká verze snídaně. Koláče taky super a celý prostor pěkně schovaný od ruchu ulice.
>> Lokace

Ecocafe

Objeveno náhodou při touze dát si dobrý kafe cestou na festival. Kavárna se nachází kousek od zastávky metra Vörösmarty utca. Dát si tam můžete dobrý kafe, dortíky, který jsou eco, bio, raw. 😀 Když to ale shrnu, prostě dobrá kavárna na hlavní ulici v centru, která mile překvapila a ukojila naše potřeby. .)
>> Lokace

Szimpla Kert

Většina lidí by do Szimpla Kert šla spíš za večerní zábavou a ta věřím, vzhledem k celému designu interiéru (dlouho jsem tak krásně ulítlej prostor neviděla) musí stát za to. My ale vyrazily na snídani, která podle diskuzí online stála za vyzkoušení. První, co jsme ale cítily po vstupu do objektu, nebyla snídaně, nýbrž rozlitý pivo na podlaze. Tak nějak jsme se nemohly zorientovat a místo s bufetem a tou vyhlášenou snídaní najít. Nikde nejsou extra ukazatele. Nebojte, my vám tu práci ušetříme, je to v horním patře, pěkně schované. Snídaně vyšla na 4 000 HUF. K dispozici máte vše od sladkého po slané, ovoce, zeleninu, čaje, kafe (to stálo jediný za starou bačkoru) a taky třeba smoothie. Za mě nej podnik na snídani!
>> Lokace

Briós Cafe

Kavárna kousek od ostrova MARGIT, kam na snídani míří jak místní, tak turisti. Venku byly rezervace, a tak jsem se usadily uvnitř na baru, kde jsme byly víc než spoko. Jejich avokádový chléb podávají v housce nebo bagelu, ale je to sakra dobrý! 🙂 Džus čerstvý, kafe na jedničku a hráli tam neskutečný playlisty! Za to mají extra body.
Jen pozor – na práci nee, není tam wifi.
>> Lokace

Zoska Reggeliző Kávézó

Kousek od kavárny, kam jsme toužily jít na lívance, ale dvakrát se nepodařilo (neměli nebo tam byla děsná řada), jsme zavítaly do této hned opodál. Lívance ve chvíli, kdy jsme dorazily, nedělali kvůli rozbitému stroji (začali je dělat, když jsme platily :D), ale jejich slanou snídani jsme otestovaly, kafe taky a za mě supr. Na zadní zdi je možné zanechat vzkaz, takže pokud najdete můj, pošlete fotku. 😛
P.S.: Super ceny!
>> Lokace

The Goat Herder – Espresso Bar

Nejlepší avokádový chléb ever, který není vidět na hlavní nabídce na tabuli, ale mají ho! Často si tam lidé taky dávali takové müsli bowl a nebo aktuální nabídku z výlohy. Kafe TOP, wifina fungovala taky skvěle, jen se připravte, že je většinou narváno a na místo chvíli čekáte buď někde v koutku nebo prostě venku. 🙂 Obsluha děsně milá + se snaží o minimalizaci brček. Mají nápis přímo na baru, ale brčko vám bohužel automaticky dají. Vy si tedy musíte klasicky říct, že ho nechcete. To mi moc nedávalo smysl. Ptala jsem se holek, co to.. prý lidi spíš štvalo, že ho neměli, a brčka jsou recyklovatelná. Dala jsem ale pár návrhů (jako třeba nechat brčka volně na baru, ať si je spíš lidi berou, když mají potřebu), tak by mě docela zajímalo, jak to mají teď. Dejte vědět, pokud zavítáte! .)
>> Lokace

VIDEO