Práce online & cestování | Jak na to?

Práce online & cestování | Jak na to?

Když jsem se v mládí rozhodovala, co dál dělat… OK, tak jinak! 😀

Bye bye školo

Jsou tomu dva roky, co jsem sekla se školou. Po úspěšně dokončeném bakalářském studiu jsem se rozhodla pokračovat dál. Chtěla jsem být “inženýrka zorka horká” v oboru projektového řízení. Řekla jsem si – pokud se dostaneš na magistra, tak to tak má být. Přijímačky jsem udělala. Nastoupila jsem na školu. Během studií jsem vždy pracovala, vymýšlela nové projekty a toto období nebylo výjimkou. Jenže jsem začínala mít takový tíživý pocit. Z deseti předmětů na škole mě bavily tři. Raději jsem se vzdělávala online v různých pro mě zajímavých oborech a po roce jsem se rozhodla odejít. Nejhorší je tuto skutečnost oznámit rodině. Školu jsem studovala z části také právě kvůli nim, abych jim dokázala, že na to mám. Abych vystudovala vysokou, kterou oni studovat nemohli. Abych žila jejich sen…

Stěhování do ciziny

Jenže já sem ryba, já mám svý sny a v té době se vše zlomilo. Rozhodla jsem se pokračovat v práci v jedné z PR agentur, kde jsem poznala prímový lidi. Byl to pro mě takový předěl mezi školou a podnikáním na sebe. Po půl roce jsem se dle dohody rozloučila s mojí pozicí a byla rozhodnutá odjet do Ameriky. Cestu mi ale zkřížil chlap, do kterého jsem se zamilovala. Plány a cíle jsme ale měli (máme) stejné a tak se jen cesta stočila jinam – do Berlína.

Jdu do toho po hlavě

Pak je to ještě celkem dlouhá story, ale teď jsem v Lisabonu, pracuji v oblsati sociálních sítí, stavím weby na WP, natáčím videa, fotím (ok – spíše víc pro zábavu). 🙂 Nicméně jsem pánem svého času a realizuji se! To je pro mě výhra. Ještě mám před sebou dlohou cestu – ale je to především o ní, no ne?

Tipy pro vás

Pokud i vy máte chuť začít s vlastním podnikáním, zkusit práci na sebe a u toho všeho ještě cestovat, tak do toho! Na nic nečekejte! Tady máte takový menší návod, jak na to. Jedná se o rady, tipy a mé zkušenosti s prací online. Snad vám to pomůže a nakopne ke změně, kterou předpokládám udělat chcete, když tento článek čtete. 🙂

 1. Co umíte? Buďte k sobě upřímní!
 2. Nikdy nejsme “100%”
 3. Neustále se vzdělávejte
 4. Musí vás to bavit
 5. Na googlu najdete všechno
 6. Co můžete dělat za práci online?
  • Sociální sítě
  • Prodej vlastních fotografií
  • Psaní článků
  • Psaní blogu / Natáčení videí na YouTube
  • Kódování / Stavba webů
  • Grafické práce
  • Prodej vlastního E-booku
  • Překládání / Provázení
 7. Weby, které musíte znát a proč
 8. Time management
 9. Vlastní webová prezentace

VIDEO

Po rozkliknutí výše uvedených bodů najedete na určitou část videa, která vás zajímá.

 

 

Odkazy na užitečné weby

Prodej fotografií online:

 


2 komentáře: “Práce online & cestování | Jak na to?”

 1. Ahoj Báro,

  díky za upoutávku a ráda bych využila tvých zkušeností. Tvoříme s kolegyní dva weby – jeden je pro on-line cestování a druh pro osobní rozvoj. Je možné se spojit?
  Díky Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.