Kam na jednodenní výlet z Lisabonu?

Chystáte-li se navštívit Lisabon na dobu delší, než víkend, doporučuji si minimálně jeden den vyhradit i na výlet mimo město. Okolí Lisabonu nabízí dechberoucí místa, která stojí za to navštívit. Kam se tedy vydat?

Za hrady, zámky a přírodou | Sintra

Bezproblémový spoj z Lisabonu vás doveze do jednoho z nejpohádkovějších míst v okolí Lisabonu, Sintry. Sintra je i s přilehlou oblastí zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Není se čemu divit! Najdete zde skutečně ojedinělé stavby, krásné zahrady a přírodu. Více o Sintře najdete v již zaktualizovaném článku včetně způsobu dopravy.

Volání oceánu | Costa de Caparica

Milovníkům oceánu, dobrého kafe nebo surfování mohu vřele doporučit město Costa de Caparica a přilehlé okolí. Dopravu můžete zvolit různou – buď autem či autobusem z centra Lisabonu do Costa de Caparica, ferrym z Cais do Sodre do protější Almady a poté autobusem a nebo z Belému ferrym do Trafaria a poté buď na kole (moje oblíbená volba) nebo opět busem do Costa de Caparica. Cestu na kole z Belému vřele doporučuji. V Belému si můžete velmi snadno vypůjčit kolo na promenádě nebo již z centra, jste-li tam ubytování, a následně jej na druhé straně využít a dopravit se až na pláž po cyklostezce. V jakých časech ferry z Belému a poté zpět z Trafaria jezdí, najdete zde.

Na místě je k dispozici nespočet kaváren, restaurací a také surf škol, ve které vám surf buď půjčí nebo vás jezdit naučí. Mám skvělou zkušenost s Pedrem z Gecko Surf School. Neskutečně prima chlap, který vlastní mimochodem v Costě i fajn ubytování. 🙂

TIP: Zůstaňte, pokud můžete, na západ Slunce! 

costa de caparica costa de caparica 002 costa de caparica 003

30 minut vlakem | Cascais

Stačí nasednout na vlak z konečné zastávky Cais do Sodre a vyjet na druhou konečnou (můžete se s klidem začíst nebo usnout :D). Vystoupíte ve Cascais. Dříve sídlo královské rodiny, dnes primárně oblíbené nejen turisty pro rekreaci. Můžete se projít městem, dát si něco dobrého s vyjít směrem z města k Boca do Inferno, kde se opět můžete pokochat oceánem a útesy. Pro více informací o Cascais mrkněte na článek zde.

Na konec světa | Cabo da Roca

Autobus číslo 403 vás může dopravit až na konec světa. 🙂 Tak se říká Cabo da Roca – básník Luís de Camões o Cabo da Roca říká, že je to místo „kde země končí a moře začíná“. Pokochat se můžete výhledem na oceán nebo na útesu tyčící se maják. V okolí, máte-li auto, doporučuji ještě navštívit písečné duny směrem na sever od Cabo da Roca. Věřím, že na ně narazíte. 🙂

cabo da roca cabo da rocacabo da roca cabo da roca cabo da roca