Kam za lyžováním kousek za hranice?

Stát po devíti letech na lyžích je docela sranda, to vám řeknu. 🙂 Nicméně stát poprvé na lyžích v cizině na pořádné sjezdovce, to je teprve zážitek. Pro někoho již normálka, pro mě ohromné nadšení z volné sjezdovky a krásných výhledů. Strávila jsem pár dní v rakouské oblasti Pyhrn-Priel, která je vzdálená pouhé 4 hodiny od Prahy. Proč bych ji doporučila? 

SKVĚLÉ SJEZDOVKY

Lyžaři a snowboardisti si přijdou na své v lyžarských oblastech Hinterstoder a Wurzeralm. Nabízí se zde dobrých 50 km nejlépe připravených sjezdovek. Ve chvíli, kdy přijde únava po lyžování na místní sjezdovkách, nabízí se slunění na terasách původních horských bud. 🙂 Lyžařská oblast “Hutterer Höss” v Hinterstoderu se vyjímá svojí novou trasou pro sjezd nazývanou “Hannes- Trinkl-Strecke” – tam jsme se mimo jiné vyborně najedli, zatímco lyžarská oblast “Wurzeralm” každého ohromí sjezdovkou vedoucí z horské stanice do údolí. K lyžařskému ráji vás doveze nejrychlejší kolejová lanovka v Evropě. Obě sjezdovky nabízí klasický výběr barev – od těch nejobtížnější po ty méně. A abyste si užili lyžování v plné parádě bez většího množství lidí, doporučuji zvolit pondělí až středu – nikde nikdo. 🙂

POHÁDKOVÉ VÝHLEDY

Už jen samotný výhled z mého hotelového pokoje stál za to. 🙂 Ubytovaná jsem byla v nově otevřeném hotelu Explorer, který splňuje veškeré požadavky pro sportovce a aktivní cestovatele. Výhledem z hotelového pokoje to ale nekončilo. Pár minut autem a přibližně 20 minut pěšky z následného parkingu se nachází jezero Schiederweiher. Je lehce přístupné a ohromí vás svou polohou pod zasněženými vrcholky hor.

Výhled z hotelu Explorer, který je přímo pod sjezdovkou Hinter-Höss

Jezero Schiederweiher

Východ slunce u jezera Schiederweiher

JE TO KOUSEK

Dle mého velké pozitivum je již jedno zmíněná poloha. Vzdálenost Phyrn-Priel a Horního Rakouska od Prahy je přibližně 4 hodiny. Cesta byla pohodová a veškeré cesty až do Hinterstoder byly přístupné a upravené. Rakušáci se sněhem prostě počítají a nenechají nic náhodě. 🙂

 

OKOLÍ

Budete-li mít chuť, můžete buď cestou tam či zpět zavítat do okolí. Nabízí se možnost tůr, karlingu, sáňkování nebo výlet do okolních měst. My se cestou zpět zastavili ve městě Gmunden a očíhli vodní zámek Schloss Ort, jezero Traunsee a Johannesbergkapelle.

Johannesbergkapelle

Výhled ze Schloss Ort

Schloss Ort a můj parťák #sonyxperiaxZ1dual