Lignano: Do Itálie za aktivní dovolenou, sportem, pláží a párty

Nabušené pláže, nespočet aktivit, sportovního vyžití, cyklistů, nočního života, ale taky možnost utéct kousek opodál do ráje klidu, to vše je Lignano Sabbiadoro, rekreační oblast, která se nachází přibližně hodinu cesty autem z Benátek. Dostala jsem možnost tuto oblast prozkoumat a zjistit, co vše se dá v této části Itálie zažít a podniknout. No a že toho je! 🙂

Cyklistika nejen podél pláže

Hned po příjezdu jsme si společně se ségrou vyzvedly kola, která jsou nejčastějším dopravním prostředkem nejen podél pláží, ale i pro objevování dalších míst v okolí Lignana. Půjčit si je můžete buď přímo od místního tourismu na dvě hodinky zdarma, což je víc než prima, nebo od místních pronajímatelů.
Okolí nabízí zajímavá místa a nové cyklistické trasy. Pokud si tedy chcete dopřát aktivní odpočinek na kole, zamířit můžete kupříkladu směr Friuli Riviera, Marano Lagunare, Bibione a na spoustu dalších míst.

cyklistika kolo Lignano Sabbiadoro

Aktivit nespočet

Jelikož nejsem moc válecí typ, resp. na pláži si ráda dáchnu, přečtu knížku, ale moc dlouho mi to nevydrží, rozhodly jsme se se ségrou vyzkoušet pár aktivit, které Lignano nabízí hned u pláže. První z nich byl paddle boarding nebo-li SUP. Půjčení je možné na několika místech, my zvolily Windsurfing School Gimmi, kde vám mimo jiné mohou dát lekce nejen paddle boardingu, ale i windsurfingu atd.

Dalším nezapomenutelným zážitkem byl parasailing, odkud jsme měly Lignano jak na dlani. Upřímně jsem byla dost líná se ještě po obědě vykopat, nicméně ségra zavelila a přesvědčila mě, že to bude stát za to. STÁLO! 🙂

Mrkni na VIDEO 


Útěk do klidné rybářské vesničky

Pláže budou v létě narvané k prasknutí, budete-li mít tedy chuť se vzdálit a dát si klid, mohu vřele doporučit kajak po řece Stella a nedaleké laguně. Postará se o vás milý průvodce z Billancia di Bepi, který nás provedl nejen deltou řeky, ale vzal nás i do jedné z rybářských chat.

Na výlet do okolí

Možností, kam si vyrazit na výlet, je hodně. Můžete se vydat kupříkladu do městečka Aquilea, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO, do Benátek nebo třeba očíhnout vilu Manin, ve které jednu dobu pobýval Napoleon Bonaparte. Míst je samozřejmě mnohem víc. My si vybraly městečko Palmanova, které je taktéž zapsáno na seznamu UNESCO, a společně s paní průvodkyní ho obešly křížem krážem. Město má unikátní tvar – mrkněte na mapu.

Kde jsme se dobře nadlábly?

Na závěr, protože ITÁLIE, jsem musela přidat tip na jednu vynikající restauraci a úžasným výhledem na západ slunce. S Nikčou jsme se oblizovaly ještě druhý den. Restauraci Marechiaro najdete na konci přístavu. Doporučuji si předem udělat rezervaci, bylo tam nejen dost turistů, ale především Italů, což mluví za vše. 🙂