Perioda neni tabu aneb můj pomocník na cestách

Perioda neni tabu aneb můj pomocník na cestách

Holky to mají na cestách o trochu komplikovanější než kluci. Přiznejme si to. Řešení věcí typu, kde se vyčůrám, aby mi na zadek nekoukal celej region nebo zda s sebou mám dostatek vlhčených ubrousků kdyby něco, a co teprve dostatek tamponů…grrr! My holky prostě řešíme dost věcí kolem intimní hygieny, který se logicky vážou s naší periodou. JO JO a protože perioda neni TABU, rozhodla jsem se vám svěřit s mým intimním pomocníkem na cestách, který mi usnadnil život.

Skvělý pomocník

Říká se mu Ladies Cup nebo česky MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK. Tenhle malý zázrak je vyrobený z lekářského silikonu, je tedy plně zdravotně nezávadný. Já jsem ho nahradila za vložky a jiné již před dvěma lety. TOP rozhodnutí! Ze začátku bylo hodně otázníků a pocit nejistoty, ten byl ale po pár měsících vystřídán pocitem pohody.

Tahle věcička je totiž, věřte tomu nebo ne, super POHODLNÁ. Běžně se mi stává, že zapomenu na to, že kalíšek vůbec mám. Nejprve si na něj musíte samozřejmě zvyknout, ale jakmile vychytáte jeho zavádění, jste nejšťastnější na světě. Jo a pokud jezdíte na motorce, tak prej dvojnásob, říkaly holky motokářky.
😀

970x250-1-1538729545.png

Výměna jen párkrát za den

Kalíšek stačí vyměnit dvakrát či jednou za den. Rozhodující je samozřejmě, jak silné máte své dny, ale podle toho se odvíjí i velikost kalíšku. No a jelikož my holky hoodně čůráme, pořád se kvůli nám někde zastavuje a tak,však to znáte, běžně při této příležitosti v době menstruace řeším i ten zbytek. Normálně jsem při každé čůrací pauze vždy musela vyměnit i tampon. To s kalíškem rozhodně neřešíte. Celý proces vyjmutí, vyčistění a zavádění zpět absolvujete jen pár krát za den. Upřímně, to na cestách oceníte úplně nejvíc!

Téma ekologie

Zároveň s tím je produkt EKOLOGICKÝ. Vydrží vám při správné údržbě až 15 let. Nejenže ušetříte za tu dobu planetě zemi tím, že po vás zbyde méně odpadu, ale taky svojí peněžence. Přibližně po 4 měsících se vám investice vrátí.

Už bych neudělala krok zpět. Pro mě je to spojením pohodlí a toho, o co se postupně snažím, a to je minimalizace odpadu. 🙂

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.