Slovinsko plné adrenalinu

Během jednoho prodlouženého víkendu ve Slovinsku jsem si vyzkoušela Zip Line, canyoning, rafting a dala si výstup do výšky 1 600 m. To vše s prima partou lidí a za krásného počasí. Co víc si přát! Přináším vám shrnutí a fotoreport ze všech výše zmíněných aktivit, které jednoznačně mohu doporučit nejen milovníkům adrenalinu a sportu, ale i těm, kteří se stejně jako já bojí výšek a nebojí se jít strachu naproti.

Kemping

Naše cílová destinace bylo městečko Bovec. Ubytováni jsme byli v kempu Polovnik, který nabízí možnost stanování kousek od centra města. Mimo jiné máte možnost grilování, k dispozici je přístřešek pro cca 30 lidí s kuchyňkou, lednicí, sprchy (50 centů / teplá voda), toalety. Jedná se o kemp Alpi centra, které nám zároveň zajišťovalo většinu aktivit.
Veškeré info včetně ceníku naleznete zde.

Bovec | Centrum

Odpočinek | Hamak zn. Eno je best friend na cesty, hlavně skladný

Připravená výbava v kempu od Alpi centra

Přístřešek a ohniště v kempu Polovnik

Canynonig nesmíte vynechat

Studená voda, neopren, skoky do vody, klouzání po zadku, po zádech – to vše a mnohem víc nabízí canyoning. Většina z nás se vydala na lehkou verzi této zábavy. Nechválili si ji jen nováčci, ale i ti zkušenější. Šlo v podstatě o jakýsi přírodní aquapark. Nicméně pro mě, strašpytle, to byla i velká výzva.


Na začátku nás kluci z Alpi centra dovezli pod kaňon Sušec. Odtud jsme se jen v plavkách s veškerou výbavou vydali nahoru ke kaňonu. Cesta zabrala cca 30 minut. Poté jsme se nasoukali do neoprenů, nasadili helmy, podsedáky, nazuli speciální boty a šlo se. První styk s vodou byl celkem šok, měla 6 stupňů. Postupně jsme se všichni otužili a zároveň pohybem a stoupajícím adrenalinem zahřáli. 🙂 Místy se sklouzávalo třeba i pozadu, někdy byla možnost si někam vylézt a skočit z větší výšky. Důležité je říct, že průvodci opravdu věděli, co dělat, jak se v kaňonu pohybovat a dávali nám vždy přesné instrukce. Byl tedy prostor na práci se strachem v hlavě, jinak se nebylo čeho bát. I já toho využila a skočila si z míst, ze kterých bych měla normálně nervy v kýblu. 🙂

Rafting na řece Soča

Zůstaneme ještě chvíli u vody. Další aktivitou, kterou jsme si nenechali ujít, byl rafting. Opět jsme dostali před výjezdem veškeré vybavení a nasedli do aut, která nás dovezla z řece. Tam jsme se oblékli, nahodili vesty a dostali pár základních instrukcí týkajících se raftingu. Raft jsme společně odnosili až k řece Soča a jelo se. Na každém raftu bylo šest z nás a jeden průvodce, který nás vedl a dával nám přesné povely. Díky tomu měl celý sjezd řeky hladký průběh. 🙂 Zážitek to byl skvělý. Nejen samotná aktivita stála za to, ale i výhledy. Okolí řeky je pohádkové. Někteří z nás se vydali místo raftu i na kajaky či kanoe.

Výšlap na Svinjak

Původní plán byl vydat se na Krn. Nakonec jsme si hromadně odhlasovali výšlap na Svinjak. Jednalo se o představu půldenního výletu, ze kterého se stal výlet celodenní. 😀 Upřímně, moc jsem neřešila, kam že to polezeme. Díky tomu jsem si půl hodinku před vrcholkem tak trochu zabrečela. 😀 Strach z výšek se projevil, avšak byl překonán. Cesta nahoru nám trvala kolem 2, 5 hodiny, dolů přibližně stejně. Na cestách bylo hodně suchého spadaného listí, tudíž se nešlo úplně nejlíp.

Nicméně zdolání vrcholu stálo za to, jak můžete vidět z fotek.

Výhled po zdolání vrcholu | Svinjak

Parta hic | Je nás tolik, že ani výhled není vidět 😀

S sebou jsem měla nový 2L HydraPak a nemůžu si ho vynachválit | DOPORUČUJU

Zip Line protože “I believe I can fly”

Když už, tak už. K překonání strachu z výšek zbývala poslední aktivita, kterou jsem si vždy chtěla zkusit, ale nepovedlo se. Tentokrát nastal ten správný čas. Jedna z nejdelších Zip Line v Evropě si našla moje zalíbení. Nechápu! 😀 Užila jsem si to, zařvala a pokochala se krásným výhledem z výšky 200 m. Tuto aktivitu zajišťuje Aktivni planet, jejíž majitelé i samotná lana umisťovali. Zarezervovat si ji můžete přímo u nich nebo přes kluky z Alpi centra.

 

A kolik to stálo?

Přesné ceny veškerých aktivit najdete na webu Apli centra.
Celkově mě výlet vyšel kolem 200 Euro na osobu.

 

Byl pro Tebe článek užitečný, baví tě, co dělám? Sdílej ho dál! 🙂 Kamarádi to jistě ocení a já taky! 🙂