VÁNOCE NARUBY

VÁNOCE NARUBY

Vánoce, čas klidu a pohody… Jasně, takže v reálu vidím všechny lítat, stresovat se tím, že neví, co mají koupit příteli, tátovi, babičce, tchýni, že to cukroví asi letos nestihnou a někde si ho objednají, že vůbec neví, jak zvládnou časově všechny ty návštěvy u příbuzných, když to letos vychází tak “blbě”.

Nádech, výdech a uklidníme se, jo? 🙂

Já vím, že to teď asi čtete(me) všude: Udělejte si krásné svátky, nakupte vše s předstihem, 5 tipů na dokonale prostřený stůl… Jde to i bez dokonale vykrájeného cukroví a v pyžamu, když budete chtít. Je to jen a jen na vás, jak si nastavíte Vánoce, jen se nenechat strhnout. Třeba nechcete mít krásně uklizeno, vyzdobený stromek jako Paris Hilton nebo nakupovat ve slevě ty nejvíc-bomba-awesome dárky, které váš muž letos musí mít. Třeba se jen chcete sejít s přáteli, nebo zmizet na hory, nebo se válet v posteli. Stačí jen vystoupit z toho “marketingovýho vagonu” do vedlejšího, kde se kouká na pohádky a válí v peřinách.
A jelikož já jsem letos narazila na projekt, který je ještě o krok dál, rozhodla jsem se ADVENT OBRÁTIT NARUBY.  Projekt EKO VÁNOCE mě nadchl. Snaží se Vánoce vnímat méně konzumně, pomoci s výběrem ekologičtějších dárků nebo radí, jaké další varianty stromku existují a proč jsou fajn volbou. A vzhledem k mé lásce k planěte Zemi jsem se v projektu našla.

Začínám s OBRÁCENÝM ADVENTNÍM KALENDÁŘEM. Podle mě geniálním nápadem, kdy místo otevírání políček s čokoškou, volíte variantu vyřazení jedné věci každý den. Věci, kterou už nepotřebujete a která by následně mohla být užitečná pro někoho jiného. K 24. 12. se nakupí krabice, se kterou po svátcích vyrazím podle obsahu do děstkého domova, domova důchodců či kamkoli jinam, kam uznám za vhodné. Budete-li mít tipy, budu jedině ráda. Budete-li mít chuť se také zapojit do mých VÁNOC NARUBY, budu happy jak dva grepy. Každý den objevíte na facebooku a instastories info tom, jakou věc dávám stranou do ADVENTNÍ KRABICE. 🙂

Dejte mi vědět kamkoli na sociální sítě, co si o projektu myslíte, zda se zapojíte a případně rovnou používejte hashtag #vanocenaruby 🙂 Pojďme je otočit, smát se a FAKT si je užít!


Jeden komentář: “VÁNOCE NARUBY”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.