Vědomý sex

Vědomý sex

Slíbila jsem, že s vámi budu sdílet pár knih, které jsou tématicky spojené se sexem. V souvislosti s mým samostudiem jógy jsem se loňské léto vrhla na literaturu zaměřenou právě na toto téma. Nejen proto, že mne zajímalo v souvislosti se seberozvojem a nacházení vlastních bloků v tomto směru, ale zároveň proto, že jsme společně s mým milým chtěli počít nový život.

Věřím a na základě literatury, která se ke mně dostává, se mi i potvrzuje, že to s jakým záměrem, láskou a uvolněním dítě počneme, ovlivňuje jeho život. V posledním letech se věda obecně vrací právě sem, ke zrodu člověka, tam, kde to vše začíná a nestačí se divit. No, o tom třeba zas jindy.. Nicméně dnes bych s vámi ráda sdílela literaturu, která se mi dostala do rukou. Některé knihy jsem přečetla celé, jiné ještě ne. Tématicky by vám ale mohly být ku prospěchu nebo inspirací právě jde-li o seberozvoj v sexuálním životě.

SEX JAKO CESTA K BOHU, DAVID DEIDA

Kniha promlouvá vždy zvlášť “k ní” a “k němu”. Autor se snaží popsat sex jako něco mnohem posvátnějšího než jen soulož dvou těl. Sem tam se dost opakuje, ale mluví na rovinu, do hloubky a snaží se naučit čtenáře otevřenosti. Od autora jsem četla mimo jiné i knížku Cesta pravého muže. Doporučuju!

O SEXU, OSHO

Kniha o tom, že potlačování nahoty, sexu a intimity ve společnosti, v lidech, je důvodem mnohých problémů. Nemám celou dočtenou, protože jsem pak přesedlala na jinou literaturu po početí prcka. 🙂 Nicméně mně osobně OSHO baví, dobře se čte, a i když někdy nesouhlasím nebo plně nesouzním s jeho pohledem, najdu v jeho literatuře dost zajímavých informací a pohledů na dané téma. V knize přirovnává sex k meditaci, což mne zajímá právě ve spojení s jógou.

JÓGA – TANTRA,  ANDRÉ VAN LYSABETH

Jednoznačně rozpoznatelný design knih vás určitě neminul, pokud jste si kupovali nějakou literaturu právě o józe. Dostala jsem tuto knihu od holek před svatbou jako dárek. Spíše než o klasickou četbu jde o jakousi učebnici. 🙂 Najdete v ní vše o tantře, její historii, pohledu na sex, ale i praktické části jako mužský a ženský orgasmus, kontrola ejakulace, téma erekce, posilování svalů jóni atp. 

CIAO SEXU, BENJAMIN KURAS

Upřímně, knihu jsem si koupila ještě na vejšce, ale z nějakého důvodu jsem si ji nepřečetla. Vypadla na mě ale teď při stěhování. No a znáte to, někdy na nějaký knihy musí dozrát čas. Tak třeba nadešel ten můj a i váš. Tahle literatura nebude žádné mazání medu kolem pusy. Kuras píše tak, jak mu zobák narost.
Ze zadní strany knihy:
“Přestaňte doufat, že ti vaši mužští někdy mentálně a emočně dorostou do takové dospělosti, že jim budete moci svoje potřeby vysvětlit tak, aby jim dávaly smysl. Muži přecházejí rovnou z infantility do senility, takže s nimi musíte věčně zacházet jako s dítětem. Přestaňte od mužského očekávat, že sám od sebe přijde na to, co vám působí rozkoš. Jako každé malé dítě, muž je sám sebou fascinovaný a potřeby druhých nevnímá. Ať už to děláte z lásky, pokory, nebo pocitu povinnosti, přestaňte přivádět muže k orgasmu dřív, než jste prožily orgasmus svůj, i kdyby to mělo trvat sto let.”

Tak teď už vám snad jen popřát, ať vám jde samostudium jedna báseň. 😀


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.