Moje kosmetická taštička na cestách

Ať už se chystám na cesty na víkend nebo na měsíc, moje kosmetická taštička vypadá vždy v podstatě stejně. Obsahuje vše, co deno denně používám – nic víc, nic míň. Jediné v čem je sem tam rozdíl je velikost balení jednotlivých produktů. Chystám-li se do hor nebo na výšlap, tak beru tak polovinu věcí. Make-up netřeba. 🙂 Tak jo, jdeme na to! Toto je obsah mé kosmetické taštičky na cestách.

Bambusový kartáček

Nejsem fanda malých kapesních kartáčků především proto, že jsou plastové. Věřím, že se ale na cesty pro mnohé cestovatele stávají vhodnou variantou. Já osobně volím bambusový kartáček značky Curanatura, který je včetně štětinek kompostovatelný, což jde ruku v ruce s mou mými malými kroky pro čistší planetu.

Tuhý šampon a kondicionér

Nejen na cesty, ale i běžně v koupelně používám především tuhé šampony. V poslední době jsem si více než oblíbila značku Friendly Soap. Vlasy rozčešu díky tuhému kondicionéru od Lushe, od kterého mám i praktický obal. 🙂

Kokosák na všechno

Takový můj velký malý záchranář je kokosový olej Purity Vision. Kromě toho, že si s ním čistím zuby (pastu nevedu), tak ho používám na čištění ústní dutiny, tzv. mldání každých 10 minut denně (20 min. je ideál, tam se brzy dopracuju). Dále si s ním pak dělám masky na vlasy, mažu si ho na tělo, když je potřeba, používám ho jako deodorant především v létě. V opačném případě do taštičky hodím ještě veganský deo v menším balení. P.S.: Většinou si beru menší balení, ale bohužel mi ho naposledy přítel nepřivezl v celku. 😀

Menstruační kalíšek

Nikdy bych se už nevrátila zpět k ničemu jinému. Menstruační kalíšek je něco, co kromě pozitivního dopadu na naší planetu, má i pozitivní dopad na mě. 😀 Jsem s ním maximálně spokojená. Je skladný, pohodlný, hygieničtější… Více o něj jsem povídala ve videu. Pořídit ho můžete kupříkladu zde.

Malý kartáč na vlasy

Zpátky k vlasům. Přiznám se, že v česání se jsem dost lajdák. Dost často se ráno postup vzniku účesu podobá “vstala a šla”. Nicméně, když už to vypadá téměř na dredy, přichází malý pomocník značky Ikoo.

 

Bambucké máslo

Obličej si mažu bambuckým máslem značky Purity Vision. Volím opět malé balení. Stačí ho nanést malinko a obličej dostane na noc to, co potřebuje. 🙂 Je antiseptický a antibakteriální. Hodí se také na malá poranění, takže je i takovým produktem do lékárničky.

Růžová voda

Každé ráno a večer jsem po umytí obličeje zvyklá sáhnout po Růžové vodě. Obvykle si ji přelévám do menšího balení na cesty s rozprašovačem. 🙂 Nedám na ní dopustit. Prvně jsem se do ni zamilovala v Maroku od místních výrobců. Od té doby to nikdy nebylo úplně ono. O důvod víc se tam vrátit.

Make-up

Jak jsem psala na začátku, nejedná-li se o výlet do hor, přibalím si můj oblíbený make-up od značky Zuii. Je to docela peklo, jde-li o cenu, ale je to doposud můj nejoblíbenější bio make-up. Kryje, zároveň je lehký a vhodný pro citlivou pokožku. Vypotřebuju ho díky praktickému balení vždy do poslední kapky. Obsahuje měsíček a aloe vera známé pro své s protizánětlivé a hojivé účinky. Za mě top!

Líčení

Dalšími pomocníky, jde-li o líčení, jsou mi níže uvedené produkty. Řasenku mám asi rok a dostala jsem ji jako dárek. Nejraději bych našla nějakou přírodní, která drží! 😀 Uvidíme, zda vůbec existuje. O případné nedostatky na obličeji se postará korektor od Catrice a pudr téže značky. Tvářenku používám od značky Anabelle Minerals. Jejich pudry mi bohužel moc nesedly, ale byla bych za to ráda. Značka používá jen 100% přírodní složky. 🙂

Bavlněné tampónky

Odličování probíhá vždy ve dvou krocích. Prvním je nanesení odličovače na bavlněné tampónky, které opět kvůli minimalizaci odpadu využívám. Mám jich přibližně 5 a točím je. Doporučuji je vždy před použitím lehce namočit. Koupit je můžete kupříkladu zde.

Odličovač domácí

Jedna z mála věcí, kterou jsem si ochotna (prozatím) doma vyrobit je odličovač. Namixuji vždy 1/3 olivového oleje s buď filtrovanou nebo alespoň vyvařenou a vychladlou vodou. Ten nanáším na výše uvedené tamponky a používám na odlíčení očí.

Čistící pleťové bio mléko

Na odlíčení jak ráno, tak večer, používám čistící pleťové mléko od značky Lavera. V budoucnu bych ráda našla vhodný odličovač v tuho podobě. Nicméně v tuto chvíli jsem s tímto produktem nadmíru spokojená. Pleť čistí a zároveň hydratuje.

Tuhý opalovák

Čím méně se toho má možnost rozlít v tašce, tím jsem radši. Nově jsem do kosmetické taštičky přihodila tuhou opalovací péči od Lushe do sprchy.

Tak a to je moje klasické balení kosmetické taštičky na cesty. 🙂 Pro více povídání o produktech pečujících o mou pleť a tělo jsem se rozpovídala zde. 🙂