Tajemství císaře aneb poprvé na únikové hře

Než jsem zahájila další kapitolu mýho života, musela jsem si ještě pořádně užít čas strávený s rodinou v Praze. Tentokrát jsem se to rozhodla pojmout netradičně. Měla jsem možnost navštívit jakoukoli únikovou místnost The Chamber.

VÝBĚR HRY

Už dlouho jsem o týhle formě zábavy přemýšlela, ale nikdy se nerozhoupala k tomu to zařídit. Stačilo jediný, vybrat si z tématicky laděných únikovek a rezervovat termín pro čtyři (ideální počet je 2 – 6 lidí). Zvolila jsem hru Tajemství císaře. Historicky laděný interiér, hra a příběh stavěný na skutečné události a prostory ze 14. století. Těm z vás, kteří mě sledují již delší dobu a vědí o mé lásce k urbexu, se musí tenhle výběr jevit jako samozřejmost. Vybírala jsem jisto jistě i podle preferencí rodiny. Shodli jsme se, jde se na to! 🙂

AKCE MÍSTO SEZENÍ DOMA

Místo toho, abychom seděli doma a koukali kupříkladu na film se stejnou tématikou, jsme se do něj prostě zapojili. Historické prostory, atmosféra, hra – byl to perfektní způsob, jak strávit společně nedělní večer.

Nejprve nás na místě pomocí videa seznámili s příběhem a misí hry, pak jsme měli 60 minut na to problém vyřešit. A tady začíná sranda. Bylo skvělý pozorovat, jak jsem si rozdělili role, jak jsme začali spolupracovat, jak jsme se všichni vrátili do dětských let, kdy jsme si tohle bádání užívali v naší hlavě plný fantazie. Začali jsem postupně dávat dohromady indície, snažili se je poskládat a myslet tzv. out of box. Návštěva téhle hry pro nás všechny byla premiéra, a tak jsme netušili, že je tak vymakaná a dveře se otevřou například stejným způsobem jako v některých filmech Indiana Jonese. 🙂

the chamber_úniková hra_weef

Bavilo mě to! Někdy jsem si samozřejmě rady nevěděli, zasekli jsme se. Od toho tu byla vysílačka a náš průvodce hrou, který nám dal nápovědu k tomu, abychom neřešili třeba jen technický zádrhel delší dobu.

Zmákli jsme to! Záhada vyřešena, poklad nalezen. 🙂

A JE TOHO VÍC

Na závěr můžu jenom říct, že už teď se chystáme na další hru. A jakou? Nebudeme troškařit a dáme si rovnou nejstrašidelnější hru v Evropě, Dům duchů. 😀 Už teď se decánek klepu, já horory fakt nerada! 😀 Mrkněte určitě na nabídku The Chamber. Kluci maj na svědomí třeba i nejdrsnější hru ve střední Evropě, Útěk ze žaláře, nebo třeba hru pro pokročilejší hráče, Hackerovo doupě. 🙂 A mimochodem, pobočky nemají jen v Praze, ale taky v Liberci nebo Ostravě.

Zvěčnila jsem tenhle zážitek i skrze video, na které můžete mrknout níže. 🙂

P.S.: Nemohla jsem vám toho natočit tolik, jinak byste samozřejmě přišli o momenty překvapení a kouzlo ze hry. 🙂