Tipy na vánoční dárky, které pomáhají

Rok se s rokem sešel a jsou tu opět Vánoce. Nemám moc chuť omílat to samé, co jsem říkala loni. Za to letos mluví projekt, který jsme daly do kupy společně s Katuš Tomíčkovou, #VanoceNaruby. Název sám o sobě napovídá, že chceme svátky tak trochu otočit.. nebo spíš možná stočit od stresu, slev, nákupu zbytečností a vkládat energii spíše do rodiny, přátel a mimo jiné síly během tohoto období také nabrat. 

www.vanocenaruby.cz

Do projektu #VanoceNaruby se postupně zapojují ambasadoři, kteří to letos zkusili společně s námi vzít za jiný konec. Inspirují svými činy nebo tipy na dárky, které jsou jiné. Já se kromě překvapení pro sousedy, které najdete pod políčkem 3. 12., rozhodla letos zaměřit na dárky, které mají přidanou hodnotu. Nejen, že jejich koupí uděláte radost obdarovanému, ale podpoříte i dobrou věc nebo firmu, která se snaží být odpovědná a pomáhat.

BeWooden

Jedinečnost, originalita a ruční práce – tak bych definovala firmu BeWooden, která se díky této filozofii dostala za hranice České republiky. Z jejich dílny můžete nakoupit věci jak pro muže, tak ženy. Jedná se především o doplňky – dřevěné motýlky, brože, zápisníky, klobouky, čepice, kšandy, peněženky, psaníčka a tak dále. A jak podporují? Nově si kupříkladu získala jejich pozornost Záchranná stanice Bartošovice, která se dlouhodobě snaží o ekologickou výchovu a osvětu. Zabývají se zde také záchranou silně ohrožených živočichů a celou řadou dalších aktivit. O tom, jak přesně pomáhají a dělají věci odpovědně, najdete více zde.

SLEVA 15 % pro čtenáře od 3. – 9. 12. na všechny produkty. Stačí na webu k objednávce zadat kód “weef”.

KAWAK

Nejen milovníky kávy může potěšit tato upcyklovaná taška z pytle od kávových zrn z Guatemaly, pražírna ‘Fair&Bio’. Nakoupit ji můžete na e-shopu Kawak. Len na podšívku a popruh pocházejí z ČR. Jutové pytle s láskou vyprali a vyžehlili v prádelně zaměstnávající znevýhodněné osoby, taška vnikla v malé dílně ve Střeních Čechách. 100 Kč z každé tašky podporuje projekt Ostrov Naděje Centra Narovinu v Keni. Každá taška má své jedinečné označení. Uvnitř je skrytá kapsa, zapínání na magnet.

kawak

[Fer:wer]

Shop značky [Fer:wer] nabízí originální ekologickou obuv a doplňky. Fandí udržitelné módě. Proto u nich najdete férové kousky značek jako jsou Inkkas, Perky, Eco-alf a spousta dalších. Sortiment neustále rozšiřují. Každou sezónu se můžete těšit na nové produkty, které mají jen minimální dopad na životní prostředí a nesou si s sebou příběh, který vás uchvátí.

Já osobně mám z [Fer:wer] boty značky Inkkas, které jsou stejně nebo možná víc měkoučké, než boty značky New Balance, které mi, než se rozpadly, dělaly parťáka na cestách.

ferwer

4ocean

Projektu 4ocean jsem se letos stala ambasadorkou. Bylo to milé propojení po tom, co jsem již dlouho projektu fandila. Na ruce se každý den pyšním náramkem, který jsem si minulý rok pořídila. Skrze jeho koupi podpoříte úklid jedné libry (tj. téměr půl kila) odpadu. Je vyroben ze 100% recyklovaných materiálů. Korálky jsou vyrobeny z recyklovaných skleněných lahví a šňůra je vyrobena z recyklovaných plastových lahví na vodu. Přispívat na úklid oceánů můžete i měsíčně a každý měsíc tak obdržet unikátní náramek. Jejich barva se vždy liší podle toho, na jaké živočichy vodního světa se daný měsíc zaměřují.

4 ocean _weef

Creeme

Jako poslední je na řadě značka Creeme, kterou jsem nedávno objevila skrze Slou.cz. Kromě organického spodního prádla, na které se soutředí, jsem u nich našla poklad. Konečně obyčejné tričko, které je neobyčejné. Nejen, že je vyrobené u našich sousedů na Slovensku, ale skrze mapu původu se můžete i podívat, odkud vše, co je na jeho výrobu potřeba, pochazí. Creeme se zároveň snaží vysvětlit, proč je cena trička 29 Euro a nutí vás se zamyslet nad cenami v módním průmyslu. Koupí trička mimo jiné přispíváte na neziskovku Farma naděje a Ochrana dravců.
Tričko mají dámské i pánské.

creeme

 

#vanocenaruby
Krásné Vánoce vám všem! 🎄 Budu ráda, když článek pošlete dál! 🙂