Trocha inspirace neuškodí aneb ZERO WASTE LIFE

Trocha inspirace neuškodí aneb ZERO WASTE LIFE

Dlouho jsem nenapsala pořádnej článek! Naposledy jsem se včera snažila svýmu deníku asi po půl roce shrnout vše, co se za tu dobu, co jsem ho odložila do šuplíku, stalo. Kupodivu úspěšně, ještě aby ne, když jsem se u toho sepisování válela na pláži. Konečně po několika dnech vysvitlo ☀! No, ale k tématu.

Už nějaký ten pátek se ve svém volném čase zaobírám problematikou odpadu – ne, nezachraňuji svět, ale spíš hledám variantu, jak sama přispět nebo spíš ulehčit planetě a minimalizovat ten bordel, který denně produkuju. O tom, jak sbírám odpad kudy jdu, už jste možná četli. Uvědomění, kolik odpadu vyprodukuju, je do nebe volající. Problém je, že když začnu mít dojem, že musím věci změnit, chci udělat vše najednou. Jasně – takže teď prostě najdu cestu, jak neprodukovat žádnej odpad. Haha – dobrý Šubrtová! Pak se stane to, že propadnu panice a úzkosti. Nikde v okolí neprodávaj ořechy bez obalu, jedlou sodu tu nevedou nebo nevim, kokosový olej jak by smetl…

Tak jsem se uklidnila a začala googlit – ostatně jako vždycky ➡ #googlelover. Objevila jsem hrdinku, která si tím vším prošla už pár let nazpět, takže může být pro mne, ale i pro vás inspirací. Lauren, slečna, která studovala enviromentální studie, prozřela, když nakoukla do své ledničky plné plastů – jsem na tom obdobně, a začala tzv. ZERO WASTE LIFE. Ta myšlenka je mi strašně sympatická a tak jsem hledala další osoby, které na tohle téma blogují. Je od koho se učit:

 

Ne nadarmo mám na blogu záložku PRO ČISTŠÍ PLANETU. Začíná mi cesta, která je dle mě úžasnou ukázkou toho, že člověk musí začít u sebe. Sledujte dál muj blog včetně Youtube kanálu a nezapomeňte ➡ MÍN VĚCÍ, VÍC ZÁŽITKŮ.

 


Jeden komentář: “Trocha inspirace neuškodí aneb ZERO WASTE LIFE”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.